Reklam

AK Parti ve CHP'li belediyeler haber yaptırmak için binlerce lira ödemiş

Belediye başkanları haklarında çıkan haberler hakkında bir açıklama yapmadı

AK Parti ve CHP'li belediyeler haber yaptırmak için binlerce lira ödemiş
13 Nisan 2021 - 14:19

AK Partili Osmangazi Belediyesi ile CHP’li Maltepe Belediyesi’nin farklı kanallara haber yaptırmak için belediye kasasından binlerce lira ödediği iddia edildi.

BirGün gazetesinden İsmail Arı’nın haberinde yer alan iddiaya göre “Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, CNN Türk’te yayınlanan ve Cem Seymen’in sunduğu Üretim Rotası Programı’na katılabilmek için belediye kasasından 35 bin 400 TL’lik ödeme yaptı.”

Haberde aynı belediye için benzer bir iddia daha yer aldı:

Osmangazi Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün 12599 yevmiye numaralı dosyasında ise CNN Türk'e yapılan bir başka ödemeye ilişkin bilgilere yer verildi. Dosyada yer alan bilgilere göre, AKP’li Belediye Başkanı Dündar, CNN Türk’te yayınlanan haber programına sadece 8 dakika boyunca konuk olabilmek için belediye kasasından KDV hariç 15 bin TL ödeme yaptı. Dündar, katıldığı programda “Kentsel dönüşümde Osmangazi modeli” adı altında “Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’ni” anlattı.

Belediyelerin basına haber yaptırmak için para verdiğine yönelik bir iddia da de Sabah gazetesinde yer aldı.

Fatma Damla Kayayerli imzası ve “Halk TV’ye Maltepe Belediyesi piyangosu” başlığı kullanılan haberde şu iddialar yer aldı:

Maltepe Belediyesi'nin 30 Eylül 2020 tarihinde bir haberle ilgili Halk TV'ye ödeme yaptığı iddia edildi. Halk TV'nin Maltepe Belediye Başkanlığı'na "haber yayın bedeli" olarak fatura ettiği, bedelinin ise 113 bin 870 lira olduğunu gösteren belge, sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. 113 bin 870 bin liralık haber yayın bedelinin hangi yayın için yapıldığı, başka faturaların olup olmadığı ise merak konusu oldu. 

Belediye başkanları iddialar hakkında bir açıklama yapmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum